NBA

Finiksa iznenadio Hjuston: Nurkić zbog povrede morao ranije da napusti igru

Reprezentativac BiH Jusuf Nurkić je proveo na terenu svega 17 minuta i za to vrijeme je ubacio sedam poena te uhvatio čak 10 skokova

Buker u duelu sa Šengunom. AP Photo / Darryl Webb

S. S.

3.3.2024

Košarkaši Finiks Sansa poraženi su na domaćem terenu od Hjuston Roketsa rezultatom 109:118. Ovo je bila tek 6. gostujuća pobjeda Hjustona ove sezone.

Hjuston je do pobjede vodio Džejlen Grin sa 34 poena, devet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Dobre partije su pružili Fred VanVlit sa 24 poena i centar Alperen Šengun sa 21.

Kod domaćina bolji od ostalih su bili Kevin Durent sa 30 poena i Devin Buker koji je brojao do 24.

Reprezentativac BiH Jusuf Nurkić je proveo na terenu svega 17 minuta i za to vrijeme je ubacio sedam poena (3-5 za dva i 1-2 sa linije slobodnih bacanja. Nurkić je za kratak period na terenu uspio da uhvati čak 10 skokova, a podijelio je i pet asistencija.

Osim toga, centar reprezentacije BiH je ukrao i jednu loptu te "zalijepio" jednu blokadu. Razlog manju minutažu bila je bol koju je osjetio u predjelu vrata.

Nakon ovog meča Finiks je na omjeru 35-25, a Hjuston na 26-34.