ENDESA LIGA

Musa i društvo se vratili iz mrtvih i umalo režirali čudo protiv Barcelone

Katalonci su vodili 38 minuta ove utakmice, a nakon prve četvrtine imali su 16 poena prednosti

Musa i Kalinić u duelu. Platforma X

7.4.2024

Košarkaški El Klasiko i veliki okršaj Barcelone i Real Madrida u sklopu 28. kola Endesa lige pripao je Kataloncima.

Barcelona je fantastično otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine imala čak 16 poena prednosti (27:11).

Real je pokazao znake života u drugoj dionici u kojoj je uspio malo smanjiti zaostatak (45:33). Zahvaljujući trećoj četvrtini Madriđani su se vratili u život.

Čak je Real došao i na poen zaostatka (63:64) nakon tri minute igre u posljednjoj dionici, ali više od toga nije mogao. U konačnici je Barcelona vodila 38 minuta ove utakmice.

Realu nije pomoglo ni 14 poena bh. reprezentativca Džanana Muse koji je uz Gabrijela Deka (Deck) bio najefikasniji u madridskom timu.

Kod Barcelone se istakao Nikolo Laprovitola (Nicolo Laprovittola) s 25 ubačaja.

Real je sada na omjeru 23-4 i prepustio je vrh tabele Unikahi, s tim da ima utakmicu manje. Barcelona je na 4. mjestu s 18 pobjeda i devet poraza.