Barcelona demolirala Kodrinu Osasunu

Autor:D. K.

26.4.2017

Barcelona je večeras na svom "Camp Nou" stadionu sa 7-1 demolirala Osasunu u 34. kolu španske Primere.

Mrežu gostiju već u 12. minuti načeo je Lionel Messi. Nakon pola sata igre na semaforu je stajalo 2-0. Strijelac drugog gola na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića bio je Andre Gomes.

Goste je u igru vratio Roberto Torres golom u trećoj minuti nastavka. No, uslijedio je debakl Osasune, u režiji Messija i društva.

Na 3-1 povisio je Gomes u 56. minuti. Između 61. i 67. minute golman gostiju tri puta je vadio loptu iz svoje mreže. Strijelci su bili Messi (61'), Paco (64') i Mascherano (67', penal).

Tačku na "i" stavio je Paco Alcacer u 86. minuti susreta.

Za goste je nastupio i bh. internacionalac Kenan Kodro, koji je u 73. minuti zamijenio Sergija Leona.

Barcelona je prva na tabeli sa 78 bodova, tri boda i dvije utakmice više od Real Madrida.