AFP

Piše: N. Kr.

17.12.2017

+3

Mančester junajted slavio je pobjedu na teškom gostovanju protiv WBA (2:1) u 18. kolu engleskog Premijeršipa.

Ekipa Žoze Murinja (Jose Mourinho) umalo je od gotovog napravila veresiju, ali su uspjeli doći do tri boda i održati korak za vodećim Sitijem.

Junajted je u 27. minuti golom Lukakua došao do vodstva na Havtornsu, a samo osam minuta kasnije Lingard je povećao vodstvo "Crvenih đavola". Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu i svi su smatrali da će do kraja susreta Junajted "odraditi" posao.

Domaći tim je u 77. minuti golom legende engleskog Premijeršiša Gereta Berija (Gareth Barry) smanjio rezultat, te je do kraja susreta vladala opsada gola De Hee (Gea). Murinjovska triler završnica pripala je Junajtedu koji se uspio odbraniti i slaviti pobjedu.

U narednom kolu Juanajted gostuje Lesteru dok će WBA gostovati Stouku.