Real rutinski savladao Kašimu i plasirao se u finale, het-trik Bejla

Junak utakmice. AFP

V.D

19.12.2018

+10

Real Madrid je savladao Kašimu rezultatom 3-1 i plasirao se u finale klupskog Svjetskog prvenstva.

Prva priliku na utakmici imali su Japanci, Seržinjo (Serginho) je prošao po lijevoj strani i gađao suprotni ugao, ali Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) vrhovima prstiju odbija u korner.

Nakon kornera Endo je ostao potpuno sam na dva metra od gola, ali je promašio loptu. Real prvi put prijeti u 28. minuti, Geret Bejl (Gareth Bale) je prošao kroz odbranu Japanaca i u ključnom trenutku promašio loptu.

U 30. minuti odlična akcija Reala, Modrić petom ostavlja loptu Toni Krosu (Kroos), koji šutira direktno u golmana.

Pred sami kraj prvog poluvremena Bejl i Marselo (Marcelo) su duplim pasom izbacili odbranu Kašime i Velšanin je rutinski pogodio suprotni ugao.

Na startu drugog dijela igre Real je s dva nova pogotka rutinski riješio pitanje pobjednika. Odbrana Japanaca je pogriješila u 53. minuti i Bejl je samo loptu proslijedio u prazan gol.

Samo dvije minute kasnije Velšanin se i treći put upisuje u strijelce i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Japanski tim je postigao počasni pogodak u 78. minuti utakmice, pogodak je prvo poništen, ali je nakon gledanja snimka utvrđeno da ofsajda nije bilo.

Real će u finalu igrati protiv Al Aina, koji je priredio veliko iznenađenje pobjedom protiv River Plejta.