"Redsi" upisali pirovu pobjedu

V. Dedić

12.5.2019

+1

Mančester siti je savladao Brajton u posljednjem kolu 4:1 i odbranio titulu prvaka Engleske. Liverpul je protiv Vulverhemptona slavio pirovu pobjedu 2:0 i uprkos historijskoj sezoni ponovo ostao bez naslova.

Nije sve sjajno počelo za goste iz Mančestera u današnjem duelu. "Građani" su prvi primili pogodak, a Liverpul je poveo na Enfildu protiv Vulverhemptona.

Ipak Siti do poravnanja dolazi samo 80 sekundi kasnije, novim golom Aguera. Do kraja prvog poluvremena, gosti iz Mančestera su preokrenuli rezultat. Silva je izveo korner, a Laport (Laporte) sjajnim skokom glavom pogodio za 2:1.

Gosti su sa slavljem mogli početi u 63. minuti, Marez (Mahrez) je driblingom prevario dvojicu igrača Brajtona, a onda fenomenalno pogodio za 3:1.

Ilkaj Gundogan postavlja konačnih 4:1 desetak minuta kasnije iz slobodnog udarca.

Sadio Mane je sa dva pogotka donio nova tri boda Liverpulu, koja im na kraju nisu ništa značila. Senegalac je pogađao mrežu u 17. i 82. minuti.

Mančester siti je osvojio šesti naslov prvaka, a titule su ranije osvajali 1937., 1968., 2012., 2014. i prošle godine.