Portugal na krilima Ronalda deklasirao Litvu, Engleska ubjedljiva protiv Crne Gore

Detalj iz utakmice iz Pariza. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

14.11.2019

Na terenima širom Evrope večeras je odigrano šest utakmica kvalifikacija za EURO u grupama A, B i H.

U grupi A Engleska je deklasirala Crnu Goru, našeg Faruka Hadžibegića rezultatom 7:0. Sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena, kada je Gordi Albion vodio 5:0. Strijelci su bili Okslejd Čemberlen (Oxlade Chamberlain), tri gola je postigao Kejn (Kane) i Rašford (Rashford).

U drugom dijelu Engleska je zabila još dva gola preko. Vlastitu mrežu je u 66. minuti pogodio Sofranac, a sedmi gol za domaćina zabio je Abraham.

Iz ove grupe na EURO su otišle Engleska i Češka.

Češka je u istoj grupi nakon preokreta došla do pobjede protiv Kosova. Gosti su poveli golom Nuhia u 50. minuti.

Preokret domaćina dolazi u posljednjih 20-ak minuta kada pogađaju Kral i Celustka za konačnih 2:1.

U grupi B Portugal na krilima Kristijana Ronalda (Cristiano) demollirao je Litvu rezultatom 6:0. Hat-trik zabio je upravo napadač Juventusa, a preostala tri gola djela su Pizi, Pacijencija i Silva.

Rezultatski najuzbudljivije je bilo u Beogradu gdje je igrala Srbija i Luksemburg. Domaćini su vodili 2:0 golovima Mitrovića u 11. i 43. minuti.

U drugom dijelu gosti stižu do gola u 54. minuti kada pogađa Rodrigez. Na 3:1 povećava Radonjić, a konačan rezultat postavio je Turpel.

U ovoj grupi Ukrajina je već ranije osigurala odlazak na EURO, dok će se u posljednjem kolu za drugo mjesto boriti Portugal i Srbija.

I konačno u grupi H na stadionu "Francuska" aktuelni svjetski prvaci su pobijedili Moldaviju rezultatom 2:1.

Za "trikolore" pogađali su Varan i Žiru (Giroud), dok je za Moldaviju strijelac bio Rata.

Posljednja utakmica igrana je u Tirani, gdje je domaća Albanija remizirala sa Andorom, a bilo je 2:2.

Domaćini su poveli u 6. minuti preko Balaja. Izjednačenje Andori donosi Martinez. Preokret Andori donosi ponovo Martinez, a bod domaćinu donosi Manaj u 55. minuti.

Nakon večerašnjih rezultata plasman na EURO osigurale su Turska, Francuska, Engleska, Češka.