ENGLESKA

Novi kiks Arsenala: Norvič osvojio bod na svom terenu

Kolašinac igrao cijeli meč za "Topnike", Vrančić u dresu domaćina susret odgledao s klupe za rezervne igrače

Pjer Emerik Aubemejang: Spasio Arsenal poraza. AFP

Piše: Avaz.ba

1.12.2019

Norvič i Arsenal odigrali su 2:2 u utakmici 14. kola engleske Premijer lige. Domaćini su poveli u 21. minuti, a strijelac je bio Finac Temu Puki (Teemu Pukki).

Arsenal je brzo stigao do izjednačenja. Bila je 29. minuta kada je Pjer Emerik Aubemejang (Pierre-Emerick Aubameyang) pogodio iz penala. Prethodno je Kristof Cimerman (Christoph Zimmermann) igrao rukom u kaznenom prostoru.

I kada se činilo da će 1:1 biti rezultat prvog poluvremena, Norvič je stigao do novog vodstva. U drugoj minuti nadoknade Tod Kentvel (Todd Cantwell) postigao je gol i domaći su na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Arsenal je do novog poravnanja stigao u 57. minuti, a strijelac za "Topnike" ponovo je bio Aubemejang, koji je postavio konačnih 2:2.

Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč za Arsenal, dok je Mario Vrančić u dresu Norviča susret odgledao s klupe za rezervne igrače.