ZUBANDAN

Manijaci u transu, komšije sa Koševa u očaju: Devedeseti minut susreta, Željo vodi 1:0, Zubanović je strijelac...

Prije 22 godine, na današnji dan, 5. juna 1998. godine Zubanović je ušao u legende kluba sa Grbavice

Piše: A. Č. / Avaz.ba

5.6.2020

Hadis Zubanović je sasvim sigurno poznat svakom navijaču Željezničara. Prije 22 godine, na današnji dan, 5. juna 1998. godine Zubanović je ušao u legende kluba sa Grbavice i to na najbolji mogući način, golom i pobjedom protiv najvećeg rivala na gostujućem terenu.

U finalu play offa za prvaka Bosne i Hercegovine na našem najvećem stadionu utakmicu sezone su igrali gradski rivali Sarajevo i Željezničar. Na kraju je slavio plavi dio grada.

Bilo je to finale koje se samo moglo priželjeti, fenomenalna atmosfera na tribinama, igra na terenu.

Utakmicu je obilježila mnogo bolja igra Sarajeva, međutim u posljednjim sekundama je bljesnula kontra koja će zauvijek ostati upamčena kod svakog navijača Želje.

Detalji utakmice koja se idanas pamti. Arhiv

Bio je to pogodak iz 90. minute .

- Pehlivanović, evo kontranapada, evo velike prilike, stopostotna šansa, 1:0 vodi Željezničar. Devedeseti minut susreta, Željo vodi 1:0. Eksplodirao je sada Olimpijski stadion Koševo - bile su riječi Sabahudina Topalbećirevića, tada komentatora na BHT-u i velikog zaljubeljnika u bordo boju.