ENGLESKA

Aston Vila pobjedom protiv Arsenala pobjegla iz zone ispadanja, Kolašincu 90 minuta

Sami odlučuju o svojoj sudbini u posljednjem kolu. Aston Villa FC

Piše: A. M. / Avaz Sport

21.7.2020

Aston Vila je večeras na svom "Villa Parku" ugostila Arsenal u okviru 37. kola Engleske premijer lige.

Ekipa iz Birmingema je bila pod imperativom pobjede, jer su im samo tri boda iz večerašnje utakmice garantovala bijeg iz zone ispadanja.

U toj misiji su uspjeli zahvaljujući golu Trezegea iz 27. minute. Nakon jednog kornera odbrana gostiju iz Londona loše je reagovala, a to je na najbolji način iskoristio Trezege i snažnim udarcem pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac, svih 90 minuta proveo je na terenu, a u 80. minuti zaradio je žuti karton zbog oštrog starta.

Aston Vila u posljednjem kolu gostuje Vest Hemu, dok njen glavni konkurent u borbi za opstanak, Votford, gostuje Arsenalu.