Bordo tim oborio premijerligaški rekord, ali...

Detalj sa sinoćnjeg derbija na Koševu. FK Sarajevo

Piše: G. Š.

5.11.2020

Sarajevo sinoć u 141. gradskom derbiju nije pobijedilo Željezničar (1:1), ali je postavilo novi rekord u Premijer lige BiH.  U prvih 13 kola klub s Koševa je osvojio 33 boda, što dosad nije uspjelo nijednoj drugoj ekipi.

Rekord su do sinoć držali Zrinjski i Široki Brijeg, koji su u sezonama 2008/09 i 2011/22 - nakon 13 kola, imali po 32 boda. Također, Sarajevo je prvi tim koji je u Premijer ligi BiH ostvario niz bez poraza u prvih 13 utakmica.

No, neshvatljivo je kako je prvak i lider s Koševa pao u drugom poluvremenu, nakon što je u prvih 45. minuta u svim segmentima fudbalske igre nadigrao vječitog rivala s Grbavice i stekao prednost od 1:0. Sarajevo ima bolji, puno skuplji, plaćeniji i odmorniji igrački kadar od Željezničara, koji je u sudijskom vremenu preko Ivana Lendrića mogao doći i do tri boda.

To je svakako za detaljnu analizu stručnog štaba kluba s Koševa, koji je protiv Željezničara napravio samo dvije izmjene, bez obzira na odnos snaga na terenu u drugom poluvremenu.