Ibrahimović promašio penal, pa u nadoknadi donio bod Milanu protiv Verone

Iskupio se za promašaj sa bijele tačke

Zlatan Ibrahimović. Twitter

Piše: A. M.

8.11.2020

Nakon poraza u četvrtak protiv Lila (0:3) u Evropskoj ligi, Milan je još jednu blijedu partiju na San Siru pružio večeras protiv Verone.

"Rosoneri" su remizirali s Veronom 2:2 zahvaljujući golu Zlatana Ibrahimovića iz sudijske nadoknade.

Gosti su nakon 19 minuta igre imali dva gola prednosti. Antonin Barak je u šestoj minuti doveo Veronu u vodstvo, a zahvaljujući autogolu Davida Kalabrije (Calabria) gosti su imali 0:2 u 19. minuti.

Osam minuta kasnije Milan je smanjio na 1:2. Ovaj put su fudbaleri Verone pogodili vlastitu mrežu.

Imao je Milan šansu da izjednači u 65. minuti kada je Zlatan Ibrahimović promašio penal. Međutim, Zlatan se za promašaj iskupio u sudijskoj nadoknadi meča kada je pogodio glavom i donio bod svom timu.

Milan je i dalje lider Serije A sa 17 bodova, dva više od drugoplasiranog Sasuola.