Bajern Minhen i Palmeiras saznali protivnike na klupskom SP-u

Plasman u polufinale izborili Tigres i El Ahli

Tigres izbacio. AGENCIJE

A. Vatreš

4.2.2021

Nakon meksičkog Tigresa, plasman u polufinale Svjetskog klupskog prvenstva koje se održava u Kataru, izborili su i nogometaši egipatskog El Ahlija koji su pobijedili katarski El Duhail s 1:0.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Husejna El Šahata (Hussein El Shahat) u 30. minuti.

Afrički prvak će u polufinalu igrati protiv evropskog prvaka Bajern Minhena, a susret je na rasporedu 8. februara.

Dan ranije igrat će prvak Južne Amerike brazilski Palmeiras protiv meksičkog Tigresa koji je u prvom susretu četvrtfinala pobijedio korejski Ulsan Hjundai s 2-1.

U susretu između Tigresa i Ulsana sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Ulsan je poveo u 24. minuti golom Kim Ki Hija (Ki-Hee), no meksički sastav je okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Francuz Andre-Pjer Žinjak (Andre-Pierre Gignac) - 38', 45+4' - penal. Bivši napadač Marseja i Tuluza za Tigres igra od 2015. i u 246 nastupa zabio je 144 gola.

U nastavku susreta korejski sastav je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio.

Finale je na rasporedu 11. februara, prenosi Hina.