Pobjeda za četvrto mjesto

"Čekićari" došli do 13. pobjede. AFP

A. Vatreš

21.2.2021

U dvoboju dvije londonske ekipe nogometaši Vest Hema pobijedili su na Olimpijskom stadionu gostujući Totenhem s 2:1 (1:0), čime su došli do četvrtog mjesta na tabeli.

Već u 3. minuti Majkl Antonio (Michail) je savladao Iga Ljorisa (Hugo Lloris). Na 2:0 je prednost domaćih povećao Džesi Lingard (Jesse Lingard) u 47. minuti, što mu je već treći pogodak za Vest Hem po dolasku iz Mančester Junajteda.

Gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak u 64. minuti, kad je Geret Bejl (Gareth Bale) asistirao Lukasu Mouri (Lucas).

Novom, 13. pobjedom u Premijer ligi Vest Hem je došao do 45 bodova i četvrtog mjesta na tabeli, koje vodi u Ligu prvaka u sljedećoj sezoni. Totenhem je doživio osmi poraz, ostao na 36 bodova i devetom mjestu, prenosi Hina.

Vodeći Mančester Siti ima 56 bodova, deset više od Mančester Junajteda i Lestera.

U nedjelju se još sastaju Aston Vila - Lester (15.05 sati), Arsenal - Mančester Siti (17.30) i Mančester Junajted - Njukasl (20.00).