Brazil rutinski protiv Ekvadora za nastavak sjajnog niza

Utakmica južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine

Ričarlison: Doveo Brazilce u vodstvo. TWITTER

5.6.2021

Fudbaleri Brazila pobijedili su reprezentaciju Ekvadora sa 2:0 u utakmici južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se igra u Kataru 2022. godine.

"Karioke" nisu odigrale pretjerano zanimljivo utakmicu, nisu plesali svoju sambu, ali su na kraju došli do pobjede kojom su produžili sjajan niz u ovogodišnjim kvalifikacijama. Brazilci su upisali pet pobjeda iz isto toliko utakmica i prvi su u Južnoj Americi.

Brazil je poveo pogotkom fudbalera Evertona Ričarlisona (Richarlison) koji je iskoristio dodavanje Nejmara (Neymar) u 65. minuti. Konačan rezultat postavio je Nejmar u 94. minuti sa penala. I to tek iz drugog pokušaja, pošto mu je prvi šut zaustavio Domingez, ali je sudija ponovio izvođenje jer je golman Ekvadora ranije krenuo sa svog gola.