Katastrofa za Klopa uoči početka sezone: Pogledajte nezgodnu povredu Robertsona

Škotski reprezentativac se povrijedio u pokušaju da blokira protivničkog fudbalera

Robertson napustio teren uz pomoć ljekara Liverpula. TWITTER

8.8.2021

Sezona nije ni počela, a trener Liverpula Jirgen Klop (Jurgen Klopp) susreo se sa velikim problemom. Jedan od njegovih najjačih aduta Endi Robertson (Andy) povrijedio se u prijateljskoj utakmici.

Škotski fudbaler je u 42. minuti prijateljskog meča protiv Athletik Bilbaa pokušao da izblokira centaršut, ali je tom prilikom izvrnuo zglob. Ostao je ležati na terenu sve dok mu nije ukazana pomoć medicinskog osoblja "Redsa", a onda je uz bolnu grimasu i pomoć ljekara napustio travnjak Enfilda.

Za sada nema informacija o težini povrede, niti o tome koliko će Robertson odsusvovati sa terena. Sezona u Premijer ligi već kreće u petak, a prvu utakmicu igraju Brentford i Arsenal. Liverpul u prvom kolu gostuje Norviču (subota, 14. avgust).

Inače, prijateljski okršaj Liverpula i Athletika završen je bez pobjednika (1:1). Redsi su poveli golom Dioga Žote (Jota) u 13. minuti, da bi njegov pogodak poništio Aleks Berenger (Alex Berenguer) u 53. minuti.