SELEKTOR ENGLESKE

Sautgejt nakon izmjene Kejna: Da nisam to uradio, zvala bi me cijela porodica Vejna Runija

Napadač postigao četiri gola do 62. minute i tako prišao legendarnom Runiju na vječnoj listi strijelaca za reprezentaciju "Tri lava"

Kejn: Postigao 48 golova za reprezentaciju Engleske. TWITTER

16.11.2021

Fudbalska reprezentacija Engleske je u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo kao gost pobijedila San Marino rezultatom 10:0, a Hari Kejn (Harry Kane) je postigao četiri gola.

Tako se napadač Totenhema izjednačio sa Gerijem Linekerom (Garry) po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju "Tri lava", a Kejn je sada došao na samo pet golova od rekordera Vejna Runija (Wayne Rooney). Kejn ima gol manje od legendarnog Bobija Čarltona (Bobby Charlton) koji je na 2. mjestu vječne liste strijelaca.

Sautgejt je zamijenio Kejna u 62. minuti, a nakon utakmice je na zanimljiv način objasnio svoju odluku. Našalio se selektor Engleske.

- Da sam Kejna ostavio na terenu još pola sata, zvala bi me cijela porodica Vejna Runija - rekao je Sautgejt.

Sretan zbog pobjede, ali i svog uspjeha je i Hari Kejn.

- Ponosan sam svaki put kada nosim dres Engleske, kada postignem gol, to je najbolji osjećaj. Drago mi je što se moje ime nalazi među tim velikanima, nadam se da ću nastaviti da pogađam - poručio je napadač.