Turska nakon preokreta savladala Crnu Goru i izborila baraž

Selekcija Turske trijumfovala u Podgorici za dodatne kvalifikacije

Detalj s utakmice. ANADOLIJA

16.11.2021

Fudbalska reprezentacija Turske izborila je doigravanje za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru naredne godine.

Selekcija koju sa klupe predvodi Stefan Kunc (Kuntz) je nakon preokreta slavila protiv Crne Gore u Podgorici rezultatom 2:1, te tako osvojila 2. mjesto u grupi G.

Međutim, nije krenulo najbolje za fudbalere Turske. Crnogorci su poveli već u 4. minuti kada je Stefan Savić dodao loptu do Fatosa Bećiraja (Beqiraj), a ovaj je poslao u mrežu Ugurčana Čakira (Ugurcan Cakir).

Turska se uspjela vratiti u 22. minuti, kada je Kerem Akturkoglu izjednačio rezultat. Selektor Kunc je već na poluvremenu napravio jednu izmjenu, a uvođenje Orkuna Kokčua se isplatilo 15 minuta kasnije, kada je mladi veznjak pogodio za preokret.

U okviru ove grupe, Nizozemska je savladala Norvešku sa 2:0, dok je Latvija kao gost bila bolja od Gibraltara rezultatom 3:1.