KOPA LIBERTADORES

U želji da simulira igrač Palmeirasa se osramotio i postao hit na društvenim mrežama

Pobjedu Palmeirasu donio je u 95. minuti Dejverson, ali njegov nastup neće ostati upamćen samo po pogotku

Dejverson želio da simulira faul. Printscreen

M. K.

28.11.2021

Palmeiras je sinoć osvojio Kopa Libertadores nakon što je u finalu bio bolji od Flamenga, nakon produžetaka, rezultatom 2:1.

Pobjedu Palmeirasu donio je u 95. minuti Dejverson (Deyverson), ali njegov nastup neće ostati upamćen samo po tom pogotku, nego i po jednom sramotnom i nesportskom potezu koji je postao viralan na internetu i koji se zaista rijetko viđa.

Naime, nakon što je napravio prekršaj u napadu, Dejverson se sukobio s protivničkim igračem, a nakon što je potrčao nazad, glavni sudija Nestor Pitana bio je iza njega i potapšao ga je po leđima nakon čega se Dejverson srušio kao pokošen.

Dejverson je smatrao da ga je dotakao protivnik te je želio da simulira udarac u leđa i faul, ali onda mu je prišao sudija i rekao da je to bio on, nakon čega je igrač Palmeirasa ustao i nastavio sa utakmicom.