Kakva noć u Napulju: Napoli otkrio spomenik u čast Maradone, pa deklasirao Lacio

Napolitanci slavili sa 4:0 i učvrstili se na liderskoj poziciji

Mertens: Postigao dva gola. twitter

28.11.2021

Fudbaleri Napolija deklasirali su Lacio u 14. kolu italijanske Serije rezultatom 4:0. Sjajna noć u Napulju je počela otkrivanjem spomenika u čast legendarnog Dijega Armanda Maradone, a spektakl su upotpunili izabranici trenera Lućana Spaletija (Luciano Spalletti), koji su postigli četiri gola Laciju.

Pjotr Zjelinski (Piotr) je načeo goste iz Rima već u 7. minuti meča, a samo tri minute kasnije Dris Mertens (Dries) je povisio na 2:0. Belgijanac je u 30. minuti postigao svoj drugi gol, te je Napoli do poluvremena imao veliku prednost.

Lacio ni u drugom poluvremenu nije odigrao ništa, čemu svjedoči podatak da igrači Mauricija Sarija (Maurizio Sarri) nisu uputili nijedan pokušaj u okvir gola Napolija za drugih 45 minuta igre. Konačnih 4:0 postavio je Fabian Ruiz u 85. minuti.

Napoli se sada učvrstio na liderskoj poziciji sa 35 bodova, ima tri više od Milana koji je danas poražen na San Siru od Sasuola rezultatom 3:1.