Arsenal u londonskom derbiju savladao Vest Hem

"Topnici" pobijedili gradskog rivala i preskočili ga na tabeli

Sigurna pobjeda "Topnika". AFP

15.12.2021

Arsenal je londonskom derbiju pred domaćim navijačima na Emirejtsu savladao Vest Hem s 2:0.

Bio je to susret 17. kola Premijer lige, u kojem su "Topnici" poveli u 48. minuti golom Gabrijela Martinelija (Gabriel Martinelli).

Mogli su izabranici Mikela Artete u 68. minuti udvostručiti prednost. Vladimir Coufal je skrivio penal i zaradio isključenje, ali Aleksandar Lakazet (Alexandre Lacazette) nije bio precizan s bijele tačke.

Arsenal je pred sami kraj susreta ipak došao do drugog gola. Strijelac je u 87. minuti bio Emil Smit Rou (Emile Smith Rowe).

"Topnici" su večerašnjom pobjedom na četvrtom mjestu preskočili upravo "Čekićare", koji sada imaju bod manje.

Ranije je Vulverhempon kao gost savladao Brajton s 0:1 golom Romena Saisa (Romain Saiss) s kraja prvog poluvremena (45+1').

Kristal Palas i Sautempton su odigrali 2:2. Za domaće su pogađali Vilfred Zaha (Wilfried) – 2' i Džordan Aju (Jordan Ayew) – 65', dok su golove za goste postigli Džejms Vard-Prouz (James Ward-Prowse) – 32. i Armando Broha (Broja) – 36'.