Šok za "Milionere": Drugoligaš eliminisao Borusiju iz Kupa

Sent Pauli je postao već treći drugoligaš među posljednjih osam

Borusiji nije pomogao ni Haland. Twitter

I. Ć.

18.1.2022

Njemački drugoligaš Sent Pauli napravio je ogroman uspjeh i senzaciju u osmini finala Kupa Njemačke izbacivši branitelja naslova Borusiju Dortmund rezultatom 2:1.

Ekipa Sent Paula su u prvih 45 minuta imali rezultat od 2:0. Prvi gol je zabio Amenida (Amenyida) u 4. minuti, a u finišu prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti nespretni Aksel Vitsel (Axel Witsel) je postigao autogol.

"Milioneri" su u nastavku meča uspjeli da smanje preko Erlinga Halanda (Haaland) za 2:1, što će se kasnije ispostaviti i konačnim rezultatom na utakmici.

Sent Pauli je tako postao već treći drugoligaš među posljednjih osam, pridružio se svom gradskom rivalu Hamburger SV-u te Karlsrhueu.

Ranije u utorak HSV je nakon drame prilikom izvođenja jedanaesteraca kao gost izbacio Keln. dok je Karlsruhe sa 1:0 nadigrao trećeligaša Minhen 1860.