DVA GOLA HASKIĆA

Debakl Širokog Brijega na "Rođenom", Velež skoro osigurao polufinale Kupa BiH

Poveli su Mostarci 1:0 u 35. minuti preko Nermina Haskića, da bi u nastavku još tri gola primio Široki

Mogao je Velež ostvariti i ubjedljiviju pobjedu. Printscreen

M. K.

2.3.2022

Fudbaleri Veleža ugostili su na stadionu "Rođeni" večeras sastav Širokog Brijega, u posljednjoj utakmici današnjeg programa četvrtfinala Kupa BiH.

Konačni rezultat je bio 4:0 i može se reći da je Velež skoro pa osigurao polufinale ovog takmičenja, pred revanš na Pecari.

Poveli su Mostarci 1:0 u 35. minuti preko Nermina Haskića, da bi u nastavku Široki primio još tri gola.

Prvo je u 56. minuti Alen Dejanović povisio na 2:0, potom na 3:0 postavlja ponovo sjajni Haskić u 63. minuti meča, da bi se za potpuni debakl gostiju pobrinuo Samir Radovac golom u 83. minuti utakmice.

Fudbaleri Sarajeva ugostili su danas starog rivala, sastav Slobode, na Koševu. Nakon 90 minuta rezultat je glasio 2:0 za bordo tim koji je tako napravio veliki korak prema polufinalu Kupa.

Ranije su svoje mečeve odigrali Zvijezda (G) i Igman (K), gdje su slavili gosti 0:1, dok je identičnim rezultatom i Borac slavio na Tušnju protiv Tuzle.