Novi kiks Intera: Džeko i društvo bez pobjede protiv Fiorentine

"Nerazuri" posustaju u utrci za Skudeto

Džeko: Igrao do 74. minute. AFP

19.3.2022

Milanski Inter nije uspio slaviti drugi meč zaredom, nakon što je kiksao u gostima kod Torina (1:1).

Večeras su izabranici Simonea Inzagija (Inzaghi) u sklopu 30. kola na Đuzepe Meaci odigrali 1:1 protiv Fiorentine i napravili novi niks u borbi za Skudeto.

Gosti su prvi došli do vodstva golom Lukasa Toreire (Lucas Torreira) u 50. minuti, a izjednačenje domaćinu donio je Denzel Damfris (Dumfries) pet minuta kasnije.

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (36) našao se u startnoj postavi Intera i igrao je do 74. minute. Prema statističkom portalu Sofascore za svoj nastup je dobio ocjeu 6.7.

Inter je sada na učinku od 60 bodova, što je tri manje od vodećeg Milana, koji večerašnjom pobjedom u gostima kod Kaljarija ima priliku otići na plus šest.