Okršaj Sitija i Liverpula na Etihadu završio bez pobjednika

Susret prvog i drugog tima engleskog Premijeršipa završen je rezultatom 2:2

Salah i Mane odradili su sjajnu akciju kod drugog gola Liverpula. AFP

Piše: M. K.

10.4.2022

U derbiju 32. kola Premijeršipa Mančester siti je ugostio Liverpul na Etihadu, u susretu koji može na kraju sezone odigrati veliku ulogu kada je borba za naslov prvaka u pitanju.

Susret prvog i drugog tima engleskog prvenstva, nakon nešto više od 90 minuta, završen je rezultatom 2:2.

Poveo je Siti već u 5. minuti preko De Brujnea nakon asistencije Silve, da bi nakon samo osam minuta poravnao na 1:1 Žota.

Novo vodstvo Sitiju donosi Žesus u 36. minuti nakon asistencije Kansela, što je bio rezultat prvog dijela.

U prvoj minuti nastavka Liverpul siže do 2:2, nakon perfektne asistencije Salaha i gola Manea. Imala su oba tima do kraja još prilika, ali promjene rezultata više nije bilo.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90. - Ušlo se u sam finiš, kako sad stvari stoje bit će ovo podjela bodova.

85. - Izmjena i kod Liverpula, Mane je vani, a ulazi Firmino.

83. - Izlazi strijelac za Siti na dašanjoj utakmici, Žesus, a ulazi Griliš. U međuvremenu je požutio Fabinjo kod gostiju.

78. - Lagana dominacija Sitija, ali nema promjene rezultata.

70. - Prvo je Salah zaprijetio, ali neprecizno, da bi nakon toga i Žesus imao šansu, međutim ostaje 2:2.

63. - Sterling je pogodio za 3:2, ali mu je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

61. - Odlična solo akcija Žesusa, ali njegov udarac je izblokirala odbrana Liverpula. U međuvremenu je požutio Tiago kod Liverpula.

58. - Visoko je izašla ekipa Liverpula u nastavku meča, potpuno otvorena utakmica na Etihadu.

Žesus je danas bio velika prijetnja golu Liverpula. AFP

53. - Prijeti ponovo Liverpul koje je odlično ušao u drugi dio meča. Žota je mogao do svog drugog gola danas, ali je na kraju kao pobjednik izašao golman Ederson.

46. - GOOOOOOOOL!!! Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poravnali na 2:2! Strijelac je Mane nakon perfektne asistencije Salaha.

45+2. - Kraj prvog dijela.

43. - Žota je dobro probio i ušao u kazneni prostor Sitija, ali odbrana "Građana" reaguje u posljednji čas.

40. - Silva je požutio nakon jednog grubog faula.

37. - GOOOOOOOOLL!!! Dobro je pratio Žesus centaršut Kansela s lijeve strane, izbjegao ofsajd i pogodio za 2:1.

34. - Kanselo je probio po lijevoj strani i šutirao, ali bez opasnosti po gol gostiju.

30. - Sjajna prilika za De Brujnea koji iz čiste pozicije loptu šalje pored gola.

25. - Rodri je bio u velikoj šansi pred golom gostiju.

20. - Smirila se utakmica nakon brza dva gola.

13. - GOOOOOOOL!!!!! Sada je 1:1! Diogo Žota je poravnao rezultat! Odlično je reagovao na dodavanje Aleksandera-Arnolda.

Žota je donio poravnanje 1:1 gostima. AFP

8. - Oba tima su ofanzivno krenula od starta, mogla bi ovo do kraja biti dosta uzbudljiva utakmica.

5. - GOOOOOOL!!!!! Siti vodi 1:0 ranim pogotkom De Brujnea! Asistirao mu je Silva.

1. - Počeo je susret Sitija i Liverpula.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos velikog derbija 32. kola engleskog Premijeršipa između Mančester sitija i Liverpula, duela koji bi mogao mnogo uticati na konačni rasplet na ligaškoj tabeli.

Lider je trenutno Siti sa 73 boda, jednim više od Liverpula, pa nas očekuje očekuje dramatična završnica sezone.

Veliko rivalstvo ova dva kluba posebno je poraslo u posljednjih pet godina, a u isto vrijeme i onog između trenera Pepa Gvardiole (Guardiola) i Jirgena Klopa (Jurgen Klopp).

Popodnevni obračun na Etihadu može odlučiti pitanje prvaka Engleske.

Od 2018. kada je Mančester siti, postigavši 106 golova i sakupivši 100 poena u sezoni, bio prvak, velike razlike između ova da kluba nije bilo.

Podijelili su još tri titule u Premijer ligi, dvije je osvojio Siti, a jednu Liverpul, dok ćemo naslov prvaka u aktuelnoj sezoni dobiti za nekoliko kola, a možda i ranije.

Inače, do kraja aktuelne sezone, nakon ovog vikenda, ostalo je još sedam kola.

Oba tima mogu reći da su u solidnoj formi i van Otoka.

Mančester siti je tako stigao do četvrtfinala Lige šampiona i ove sedmice je slavio u prvom susretu protiv Atletika s 1:0, dok je Liverpul slavio u gostima kod Benfike s 1:3 i zakoračio u polufinale elitnog evropskog takmičenja.