AVAZ NA LICU MJESTA

Bh. i hrvatski asovi odigrali humanitarni meč: Deset pogodaka u spektaklu na Piroti

U bh. timu nastupili su brojni sportisti, dok su boje "Vatrenih" branili uglavnom bronzani sa SP-a iz 1998..

M. K.

5.5.2022

Publika u Travniku je uživala danas - Avaz
+6

Na travničkoj Piroti danas se odigrala humanitarna utakmica između nekadašnjih fudbalskih asova Bosne i Hercegovine i Hrvatske, ali i drugih poznatih ličnosti.

Događaju je  prisustvovao i legendarni Miroslav Ćiro Blažević.

Konačan rezultat je bio 5:5, a treba istaći da su publiku na poluvremenu zabavili pjevači Osman Hadžić i Nihad Alibegović.

Bh. sastav je poveo preko Tuke, poravnao je Olić, da bi na 1:2 preokrenuo Kuprešić, a na 2:2 je poravnao za bh. sastav Hadžić. U nastavku su viđeni novi golovi.

Hrvate je u vodstvo 2:3 doveo Vlaović, potom je Hadžić poravnao na 3:3, da bi isti igrač pogodio za preokret bh. zvijezda na 4:3. Na 4:4 je ovog puta za Hrvatsku poravnao Olić, potom gosti ponovo vode 4:5 preko Vlaovića, da bi na konačnih 5:5 postavio Glavaš pogotkom iz penala.

Nakon utakmice brojni okupljeni navijači htjeli su napraviti fotografiju sa Ćirom koji je bio definitivno zvijezda dana, kako bi imali vrijednu uspomenu odnosno sliku s trenerom svih trenera.