TOTALNI HAOS

Neobjašnjive scene ispred gola i ludilo od deset sekundi

Igrači Elfsborga se bacali na glavu kako lopta ne bi završila u mreži i na kraju se uspjeli odbraniti

Lopta nije htjela u gol. PRINTSCREEN

A. V.

22.7.2022

Nevjerovatna situacija dogodila se u 38. minuti susreta drugog pretkola Konferencijske lige između Moldea i Elfsborga, koji je domaći tim dobio nakon preokreta s 4:1.

Domaći igrači su u nekoliko sekundi promašili nekoliko prilika. Pet puta su u desetak sekundi Norvežani pucali prema golu Šveđana, ali lopta nije ušla u gol.

Igrači Elfsborga bacali su se na glavu da bi spriječili pogodak i na kraju uspjeli izdržati.

Elfsborg je poveo golom Rasmusa Alma u 14. minuti. Markusa Andre Kasa (Kaasa) je u 49. minuti izjednačio, a šest minuta zatim Kristofer Haugen (Kristoffer) je preokrenuo na 2:1.

U 60. minuti Emil Breivik je povisio na 3:1, a konačnih 4:1 za domaćina postavio je Sivert Mansverk (Mannsverk) u 81. minuti iz penala.