Ovom pobjedom Tuzlaci su preuzeli lidersku poziciju

Tuzlaci su u Modriči ostvarili novu pobjedu. Avaz

Piše: G. Š.

10.9.2022

U 10. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Tuzla City je deklasirala Slogu Meridian u Modriči (0:3)Već u prvoj minuti Tuzlaci su stigli do vodstva. Nakon centaršuta Mehidića sa lijeve strane, glavom je gol pogodio Mišić. Bio je to njegov drugi gol u ovoj sezoni.

Iako je početak bio furiozan, ostatak poluvremena nije ponudio previše. Tako se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću izabranika Dragana Jovića. Tuzlaci su potvrdili pobjedu u 59. minut kada je na asistenciju Gavrića glavom pogodio Smajlagić.

U 65. minuti Sloga je imala veliku priliku, ali je udarac Milakovića odbranio golman Fejzić. Sve dileme su riješene u 74. minut. Jedan na jedan sa domaćim golmanom izašao je Mišić i rutinski pospremio loptu u gol.

Već u idućem napadu Sloga je preko Stevanovića imala dobru priliku, ali smanjenja rezultata nije bilo...

Ovom pobjedom Tuzla City je preuzela lidersku poziciju.