Demirović briljira u Bundesligi: Pogodio dva puta protiv Šalkea

Bh. napadač potvrdio odličnu formu

Demirović: Četvrti i peti gol sezone. TWITTER

2.10.2022

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović (24) igra u odličnoj formi, a to je potvrdio i s dva današnja gola u gostujućoj pobjedi protiv Šalkea (2:3).

Njegov Augzburg je vodio na gostovanju u Gelzenkirhenu s 0:2 zahvaljujući pogocima našeg napadača iz 9. i 21. minute. Tako je došao do učinka od pet golova na osam mečeva ove sezone. U svojoj statistici ima i jednu asistenciju.

No, kada je Beriša u 71. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, kod rezultata 2:2, činilo se da domaćin može da potpunog preokreta, ali Augzburg i sa igračem manje postiže treći gol. Sva tri boda donio im je Han u 77. minutu.

Šalke ostaje na samo jednom trijumfu i trenutno je 15. na tabeli, dok je Augzburg deseti.

Podsjetimo, Demirović je u nedavnoj utakmici Lige nacija s Crnogom Gorom (1:0), postigao pobjednički gol za naš tim, što je ujedno bio njegov prvijenac u bh. dresu.