Potencijalni "Zmaj": Denis Huseinbašić zabio novi gol u Bundesligi

Strijelac u pobjedi Kelna nad Augzburgom

Huseinbašić: Drugi pogodak sezone. TWITTER

16.10.2022

Potencijalni bh. reprezentativac Denis Huseinbašić (21) postigao je novi gol u Bundesligi.

Huseinbašić je bio strijelac u susretu 10. kola protiv Augzburga, kojeg je njegov tim savladao s 3:2.

Pogodio je u 61. minuti minuti za 2:1 na asistenciju Štefena Tigesa (Steffen Tigges), koji je bio autor dva preostala gola.

Strijelci za goste bili su Florijan Niderlehner (Florian Niederlechner) u 14. i Danijel Kaliđuri (Daniel Caligiuri) u 69. minuti.

Huseinbašiću je to bio drugi gol na četiri odigrana meča ove sezone, a ima i jednu asistenciju.

Danas je igrao do 78. minute, dok je naš Ermedin Demirović (24) za goste odigrao cijeli meč.

Keln je poslije ove pobjede osmi s 16 bodova, dok je Augzburg 12. s tri boda manje.