Prekinuta serija poraza Notingema: 1:1 sa Aston Vilom

Remi na Siti Graundu. nottinghamforest.co.uk

S. S.

11.10.2022

Duel nekadašnjih šampiona Evrope Notingem Foresta i Aston Vile završen je na Siti Graundu neriješeno 1:1.

Ovim mečom je okončano deseto kolo Premijer lige i prvi bod za popularne Šumare nakon pet porazam:

Domaći su dobro otvorili meč time što su poveli već u 15. minuti. Asistirao je Gibs-Vajt, a prvijenac u ovoj ekipi postigao je Emanuel Denis.

No, domaćini nisu dugo zadržali prednost. Već u 22. minuti veteran Ešli Jang sjajno pogađa, što je njegov prvi gol za ovu ekipu nakon 11 godina.

U drugom poluvremenu je bilo šansi na obje strane, ali nisu bili efikasni niti jedni niti drugi. Ovim bodom Notingem Forest je ostavio Lester na posljednjem mjestu, a Aston Vila je 16..