Žestoko oštetio našu reprezentaciju: Hrvatima sudi čovjek kojeg ne pamtimo po lijepom

U dva navrata naši fudbaleri tražili su od sudije da svira jedanaesterac

Da li je bio penal. Printscreen / SportKlub

A. Č.

11.12.2022

Reprezentacija Hrvatske će se u utorak boriti za ulazak u finale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Utakmicu Hrvatska-Argentina će suditi Daniele Orsato iz Italije.

Pomagat će mu sunarodnjaci Ciro Carbone i Alessandro Giallatini, dok Mohammed i Alhammadi, četvrti i peti sudija, dolaze iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Orsata definitivno ne pamtimo po lijepom. Ovaj italijanski sudac nam je dijelio pravdu u meču protiv Francuske na Grbavici kada su Zmajevi izgubili rezultatom 1:0.

Strijelac gola odluke bio je Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u 60. minuti susreta.

U dva navrata naši fudbaleri tražili su od sudije da svira jedanaesterac.

Prvo je u 72. minuti Adrien Rabio (Rabiot) bio u duelu sa Radetom Krunićem, ali se Daniele Orsato nije oglasio.

Samo nekoliko minuta kasnije u istim ulogama našli su se Rabio i Krunić, ali je Orsato ponovo smatrao da nema elementata za najstrožiju kaznu.

Krunić je poslije meča u izjavi rekao da je dobio udarac s leđa.

Pogledajte sporne situacije i prosudite sami da li je BiH oštećena za jedanaesterac protiv Francuske