Sjajni Son ostavio Totenhem u takmičenju

Totenhem. Twitter

Benjamin Ligata

28.1.2023

Totenhem je u šesnaestini finala FA kupa pobijedio ekipu Prestona sa 0:3 i tako osigurao prolaz dalje. U prvom poluvremenu nije bio uzbuđenja. Drugo poluvrijeme se čekalo za golove.

Na početku drugog poluvremena, Totenhem dolazi u prednost, a strijelac je bio Son. Koreanac je došao do lopte i uputio snažan udarac sa velike udaljenosti, a lopta je našla put do mreže.

Nakon pogotka Totenhema igra se otvorila, te su Spursi u 65. minuti povećali svoje vodstvo na 0:2. Son je opet bio u centru pažnje. Nakon sjajnog duplog pasa pucao je u dalji ugao i pogodio svoj drugi gol na ovom meču.

Igra se smirila nakon drugog gola i nije bilo puno prilika, sve do 87. minute kada je u svom prvom startu za klub, Arnaut Danjuma pogodio i postavio konačan rezultat 0:3.

Totenhem u sljedećoj fazi ide na Sautempton, a Preston se može fokusirati na utakmice u drugoj ligi.