SERIJA A

Debakl Milana na San Siru

Fudbaleri Milana pretrpjeli su težak poraz (2:5) od Sasuola na San Siru, u 20. kolu italijanske Serije A

Rosoneri su nakon današnjeg poraza otpali iz borbe za odbranu titule. AC Milan

29.1.2023

Fudbaleri Milana pretrpjeli su težak poraz (2:5) od Sasuola na San Siru, u 20. kolu italijanske Serije A. Gosti su postigli dva brzinska pogotka u 19. i 21. minuti, kada su mrežu Milana pogađali Defrel i Frattesi (kod oba pogotka asistencije je upisao Berardi).

Giroud je smanjio rezultat na 2:1 u 24. minuti, ali novi hladan tuš Rosoneri su doživjeli u 30. minuti, kada je Berardi postigao pogodak.

Sasuolo je dotukao Milan na početku drugog poluvremena, kada je dosuđen penal za goste. Siguran sa bijele tačke bio je Lauriente u 47. minuti.

Na velikih 1:5 povisio je Henrique u 79. minuti, nakondanašnje  treće asistencije Berardija. Nekoliko minuta kasnije Origi je sjajnim pogotkom postavio konačnih 2:5.

Naš reprezentativac Rade Krunić igrao je od prve minute za Milan, a teren je napustio u 71. minuti kada je na teren ušao Pobega. Podsjetimo, ovo je bila prva utakmica Krunića nakon povrede, zbog koje je propustio čak osam utakmica.

Ovim porazom Milan je i definitivno otpao iz borbe za odbranu titule prvaka Italije.