Arsenal u posljednjim minutama ugrabio pobjedu na Vila Parku

Preokret "Topnika" za povratak na prvo mjesto

Slavlje Žoržinja i saigrača. Twitter

18.2.2023

Na otvaranju 24. kola engleske Premijer lige, Arsenal je kao gost u Birmingemu slavio protiv Aston Vile s 2:4.

Dva puta je domaći tim vodio, a na poluvrijeme otišao s prednošću od 2:1.

Oli Votkins (Ollie Watkins) je već u 5. minuti pogodio za prednost Vile, da bi Bukajo Saka (Bukayo) u 16. sjajnim udarcem donio poravnanje Arsenalu.

Za novo vodstvo domaćina je u 31. minuti zabio Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho).

Gosti su do poravnanja došli u 61. minuti golom Oleksandra Zinčenka (Zinchenko).

Rezultat se nije mijenjao sve do sudijske nadoknade, u kojoj je Arsenal došao do tri boda.

Prvo je u 93. minuti Emilijano Martinez (Martinez) postigao nesretan autogol, nakon što mu se poslije udarca Žoržinja (Jorginho) lopta oodbila od glavu i završila u mreži.

Trijumf gostiju u 98. minuti ovjerio je Gabrijel Martineli (Gabriel Martinelli) poslije brze kontre.

Arsenal se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i ima 54 boda, tri više od Mančester sitija.