Norvežanin je poveo Siti ka četvrtfinalu, kraj se bliži u Portu

Porto - Inter. AP

14.3.2023

Završene su uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka.

Inter, našeg Edina Džeke, je sa Portom igrao 0:0 i tako se plasirao u četvrtfinale. Na utakmici nije viđeno mnogo šansi, što je odgovaralo ekipi viceprvaka Italije. Oni su tako ukupnim rezultatom 1:0 prošli u narednu fazu. Edin Džeko je drugi reprezentativac BiH koji se plasirao u četvrtfinale, nakon što je Rade Krunić to uspio sa Milanom.

Mančester siti je slavio na svom Etihadu protiv RB Lajpciga 7:0 i također se plasirao se u narednu fazu Lige prvaka.

Nevjerovatnu partiju je pružio Erling Haland koji je postigao pet golova na utakmici, iako je odigrao sam 63 minute. On je bio strijelac u 22., 24., 45+2, 53. i 57. minuti. Osim njega strijelci su bili i Ilkaj Gundoan (Ilkay Gundogan) u 49. minuti i De Brujne (De Bruyne) u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Tok utakmice

FT - Kraj! Inter je u četvrtfinalu

90+7 - Crveni za Porto. Dobio ga je Pepe.

90+4 - Damfris izbacuje loptu sa gol-linije, a onda Taremi pokušava. Sreća na strani Intera.

90+2 - Opasna prilika za Martineza.

90' - 7 minuta nade za Porto.

90+1 - Siti vodi 7:0, ali odavno je tamo gotovo. Strijelac je De Brujne.

86' - Redaju se šanse na obje strane, ali bez konkretnog učinka.

80' - Probali su fudbaleri Intera zaprijetiti poslije slobodnog, ali će biti samo korner.

77' - Prijeti i Inter preko Čalhanolua.

76' - Opasan udarac igrača Porta. Brani to Onana.

69' - Žuti karton za Džeku zbog prigovora. Nedugo nakon toga je izašao reprezentativac BiH.

68' - Prijeti portugalska ekipa stalno, ali ne mogu probiti bedem fudbalera Intera.

66' - Pokušao je Porto iz kontre kazniti Inter, ali bez previše uspjeha.

62' - Solidna akcija Intera, ali će biti samo korner za neroazure.

58' - Mreže još uvijek miruju na utakmici Porto - Inter.

57' - Nema zaustavljanja norveškog napadača. Pogodio je i peti put na utakmici. 6:0 je za Mančester siti.

54' - Haland nastavlja sa golovima! 5:0 je za Siti.

50' - Novi gol Mančester sitija! Strijelac je Gundoan na asistenciju Griliša.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

HT - Poluvremena su na obje utakmice.

45+2' - HALAND HET-TRIK!!! Poslije kornera još jednom kapitulirala odbrana Lajpciga. 3:0 za Siti.

45' - Lautaro je ukrao loptu na centru i krenuo ka golu Porta.

44' - Probao je Barela Pronaći Džeku, ali je taj centaršut bio prejak.

40' - Traže penal domaći zbog obaranja jednog od njihovih igrača, ali Marčinjak samo odmahuje rukom.

39' - Di Marko spasio Inter. Evanilson je šutirao, ali ga je lijevi bek izblokirao u zadnjoj sekundi. Samo korner za domaće.

33' - Griješi Barela pri dodavanju, loptu presijeca Taremi i kreće u kontru. Zaustavio ga je Darmian i dobio žuti karton.

26' - Jedine prilike viđene u Portugalu su došle od Porta.

24' - Haland ponovo pogađa!!! Na odbijenu loptu je natrčao i glavom je zakucao u mrežu. 2:0 za Mančester siti.

22' Mančester Siti - Lajpcig - Vodi Siti!!! Iz penala je pogodio Haland.

19' - Odlična prilika za Eustakija. Zaustavlja to na gol-liniji Onana.

15' - Mirna igra na početku utakmice na Dragau.

10' - Izjalovila se prilika za kontranapad Intera. Miruju mreže na obje utakmice.

8' - Inter pokušava zaprijetiti Portu, ali bez ozbiljnih prilika.

4' - Probao je Di Marko centrašutom pronaći napadače Intera, ali bezuspješno.

2' - Prva velika opasnost za gol Intera. Odlično je šutirao Uribe.

1' - Počele su utakmice. Podsjećamo, Inter brani prednost od jednog gola, dok su Siti i Lajpcig neriješeno igrali prvu utakmicu.

20:58 - Igrači su izašli na teren. Počinje intoniranje himne.

20:41 - Igrači obje ekipe su izašli na zagrijavanje.

20:27 - Igrači Intera stigli na stadion.

20:25 - Gol Lukakua koji je odlučio prvi susret ove dvije ekipe.

20:23 - Edin Džeko u početnih jedanaest Intera.