Tok utakmice / Real Madrid - Čelzi 2:0, Milan - Napoli 1:0

Real Madrid sa igračem više koristi prilike protiv gostiju iz Londona

Real: Sigurno čuvaju prednost. AP

12.4.2023

Večeras su na programu dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

Na Santiago Bernabeu se sastaju madridski Real i Čelzi. Real je, iznenađujuće lako, savladao Liverpul ukupnim rezultatom 6:2. Londonski Plavi su uspjeli Borusiju Dortmund savladati rezultatom 2:1. Ove dvije ekipe su se sudarale u prethodna dva izdanja Lige prvaka, a pobjednik ovog dvomeča se na kraju okitio i titulom Lige prvaka na kraju sezone.

U drugom večerašnjem duelu se sastaju Milan i Napoli. Milan je prošao dalje protiv Totenhema ukupnim rezultatom 1:0, dok je Napoli u potpunosti demolirao Ajntraht iz Frankfurta 5:0.

FT - Gotovo je na San Siru. Milan je slavio 1:0.

90+3 - Gledao se VAR u Milanu, ali ništa od penala.

FT - Gotovo je u Madridu. U Milanu se igraju još tri minute. Real slavio 2:0.

90+3 - Kakva sada reakcija Ridigera na drugoj strani. Spasio je Real od čistog gola.

90+1 - Kakva sada prilika za Benzemu, ali je na odbicu loše reagovao i poslao loptu preko gola.

85' - Apsolutna kontrola tempa Milana i Reala. Igraju opušteno i bez žurbe. Čekaju svoje prilike za gol.

80' - Lampard je probao sa nekim ofanzivnijim izmjenama da proba barem smanjiti prednost Reala. To se čini skoro pa nemogućim.

74' - Crveni za Zambo-Angisu. Nevjerovatna glupost veznjaka Napolija. Neoprezan start nad Teom Hernandezom i Milan ima igrača više u posljednjih 15 minuta.

73' - GOLLL!!! Real vodi 2:0. Kako su izigrali igrači Reala Čelzi poslije kornera. Nisu im dali vremena da se namjeste i lopta je došla do Marka Asensija koji je sa 18 metara pogodio gol Kepe.

69' - Real je namirisao krv i sada vrebaju šansu. Pitanje je vremena kada će popustiti koncentracija igračima Čelzija.

63' - Napoli vrši pritisak nad Milanom, ali se brane Rosoneri.

63' - Vinisijus ponovo prolazi pored igrača Čelzija kao da su duhovi. S druge strane udarac Kamavinge veoma loš.

59' - Prelako je pao Lozano. Sudija samo odmahuje rukom. Ništa od penala za Napoli.

58' - Crveni karton za Čilvela! Povukao je s leđa Rodriga i to je bilo dovoljno za direktan crveni karton.

56' - Realovi igrači pametno stali na loptu. Sada oni čekaju priliku iz kontre.

54' - Izmjena u Čelziju. Kulibali je povrijeđen, umjesto njega ulazi Kukurelja.

50' - Ponovo dobra prilika za Real. Modrić šutira pored gola. Tome je prethodio prodor Vinisijusa.

48' - Lukav pokušaj Feliksa.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu.

HT - Poluvrijeme u Madridu. Poluvrijeme i u Milanu.

45+3 - Kakva prilika za Milan. Kaer pogađa prečku, Mere je gledao samo kako ga prolazi ta lopta.

44' - Novi udarac Valveredea. Brani opet Kepa. Spašava Čelzi golman.

40' - Novi opasan napad Reala. Kraljevski klub je mogao imati i veću prednost.

40' - Kakva kontra fudbalera Milana. Malo su se spetljali na kraju, ali Benaser fenomenalnim udarcem pogađa mrežu Napolija. Milan 1:0.

37' - Ružan start Zijelinskog nad Krunićem. Dobit će Poljak žuti karton.

34' - Probili su opet odbranu Čelzija Rodrigo i Benzema, ali je iz kosa previše šutirao mladi Brazilac i to je Kepa uspio zaustaviti.

30' - Napadaju sve ekipe, ali je samo Real u ovom momentu uspio pogoditi gol protivnika. Napoli i Milan igraju kao da ne igraju sa odbranama. Samo se redaju šanse.

25' - Vinisijus se sada pogirava sa loptom umjesto da završi napad. Previše ozbiljna utakmica za ovakve poteze.

25' - Kakav solo prodor Rafaela Leaa. Pretrčao je sve igrače Napolija, samo je završnica falila.

22' - Kakva odbrana Kurtoe. Sterling je šutirao na asistenciju Džejmsa, ali brani belgijski golman.

21' - Kros je dodao Karvahalu. On je dodao Vinisijusu, on je fenomenalno spušta za Karima Benzemu koji završava akciju. 1:0 za Real Madrid.

16' - Poigrava se Fofana u šesnaestercu Čelzija. Zamalo penal za Real. Sudija samo odmahuje rukama.

12' - Ozbiljan napad Reala. Benzema je bio malo sebičan i Kepa to brani.

11' - Kakav sada udarac Zijelinskog. Brani Mainjan. Spašavaju se domaći fudbaleri ponovo.

7' - Prekršaj Kamavinge. Nema popusta za fudbalere. Dobija i on žuti karton.

5' - Fofana dobija prvi žuti na utakmici već u petoj minuti.

4' - Već druga prijetnja iz kontre Čelzija. Kante je sada kasnio sa dodavanjem, ali su opasni gosti.

2' - Fenomenalna prilika za Žoaa Feliksa. Kante je dodao u prostor Portugalcu, ali je uspio odbraniti Kurtoa.

2' - Kakva prilika za Kvaracheliju na startu utakmice u Milanu. S linije su izbacili loptu Krunić i Kalabria.

1' - Utakmice su počele.

20:58 - Igrači su izašli na teren. Kreće sa intoniranjem himne, uskoro počinju utakmice Lige prvaka

20:52 - Spona između dva trenera večerašnjih rivala na Santiago Bernabeu.

20:48 - Igrači Čelzija su izašli na zagrijavanje na stadionu Santiago Bernabeu. Blizu je početak utakmice.

20:38 - Igrači Milana na zagrijavanju.