Tok utakmice / Čelzi - Real Madrid 0:2, Napoli - Milan 1:1

U Napulju i Londonu se igraju uzvratne utakmice Lige prvaka

Milan pred polufinalem. AP

18.4.2023

Večeras su na programu uzvratne utakmice Lige prvaka. Čelzi dočekuje na Stamford Bridž Real Madrid, dok će Napoli igra na stadionu Diego Maradona sa Milanom.

Real Madrid je slavio u prvoj utakmici rezultatom 2:0. Strijelci su bili Karim Benzema i Marko Asensio.

Milan je na San Siru slavio rezultatom 1:0, a strijelac je bio Ismael Benaser.

FT - Gotovo je u Napulju. Milano ide u polufinale.

90+3 - GOLLL!!! Napoli smanjuje. Ima li vremena za domaćine da izjednače.

FT - Gotovo je u Londonu. Malo je ostalo i u Napulju do kraja utakmice

88' - Privodi se kraju utakmica u Londonu. Pobjednik je već riješen. Ostaje da vidimo da li će Napoli uspjeti da se vrati ili Milan ide u polufinale.

81' - Kvarachelija promašuje penal za Napoli! Brani golman Milana.

80' - GOLLL! Realovi igrači su izigrali odbranu Čelzija još jednom. Valverde prolazi igrače i vraća loptu za Rodriga, koji pogađa prazan gol.

73' - Napoli napada i dalje, ali je previše koncentrisana odbrana Milana.

73' - Odličan trk Žoaa Feliksa, ali je bio sebičan i spriječio ga je u namjeri da ozbiljnije ugrozi gol Kamavinga.

72' - Lampard je u međuvremenu ubacio nekoliko ofanzivnih opcija i krenuo je na sve ili ništa, ali jednostavno nemaju sreće.

65' - Odličan prodor Vinisijusa, dodaje do Benzeme, ali brani njegov udarac Kepa. Odlična prilika za Napoli da smanji prednost, ali nije uspio Oliveira.

64' - Čelzi se ne predaje. Fernandez šutira, ali fenomenalni Kurtoa brani.

59' - Napoli steže obruč oko gola Milana, ali ne polazi im za rukom da probiju bunker.

58' - GOLL!!! Vodi Real u Londonu. Čini se da je sve gotovo u ovom dvomeču. Rodrigo je pobjegao Čalobi, dodao Vinisijusu, ovaj mu vraća loptu i pogađa prazan gol Brazilac.

55' - Šutira Fernandez sa 25 metara, ali je to otišlo daleko od stative. Milan prepustio loptu Napoliju i čekaju priliku.

54' - Militao prekida kontru, ali Orsato ne razmišlja o drugom žutom. Upitna odluka Italijana.

52' - Šta sada promašuje Kante. Opet je imao veliku priliku, ali ga blokira Militao.

48' - Spašava se Čelzi sada. Ostaju i dalje u ovoj utakmici. Počelo je i u Napulju.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Londonu. Antonio Rudiger mijenja Davida Alabu.

HT - Poluvrijeme i u Milanu. Produženo je bilo šest minuta.

HT - Poluvrijeme u Londonu.

45+1 - Šta sada brani Kurtoa. Nevjerovatan napad, lopta za Kukurelju. Belgijski reprezentativac vadi loptu iz gola.

45' - Smirilo se u Londonu. Odgovara to gostima.

43' - GOLL!!! Oprao se Žiru. Pogađa Francuz za vodstvo Milana. Kakav prodor za Rafaela Leaa. Pretrčao je sigurno preko 60 metara.

41' - Ponovo su igrači Reala pred golom. Odlična akcija. Prelako je Vinisijus pobjegao Fofani.

40' - Haverc je zahvatio loptu, ali ne dovoljno dobro.

36' - VAR provjerava penal u Napulju. U pitanju je start Rafaela Leaa. Ništa od toga. Na Stamford Bridžu Čelzi vrši pritisak na gol Reala.

34' - Žuti za Kukurelju. Zaustavio je kontru Reala, nije želio riskirati.

32' - Čelzi više napada, ali opasnije prilike su djelo Madriđana.

30' - Dobra prilika za Čelzi, ali ponovo signaliziran ofsajd.

28' - Nekoliko odličnih dodavanja je Vinisijusa izbacilo u prostor, ali je on šutirao ravno u Kepu. Sudija svira ofsajd, ali to svakako ne pravi razliku.

26' - Gubi loptu u opasnoj poziciji Hernandez, ali Kvarachelija je sebičan i gubi loptu. Gruzijac pokušava sve sam uraditi.

23' - Kontroliše Real Madrid utakmicu i vreba svoju priliku.

22' - Mere brani penal Žirua. Veliku priliku su propustili fudbaleri Milana.

20' - PENAL za Milan. Mario Rui neoprezan u šesnaestercu. Pokupio je Rafaela Leaa.

19' - Pogađa stativu Rodrigo sada. Odlična akcija i prilika za Brazilca.

17' - Čelzi pokušava doći do dobrih prilika putem presinga. Ipak, to im ne polazi za rukom.

13' - Dobar ubačaj Haverca. Lopta je došla do Džejmsa, ali je on smiruje rukom.

13' - Pritisak domaćih ekipa, ali Real i Milan to dobro podnose i čekaju prilike za kontru.

10' - Kakva prilika za Čelzi. Ubacio je Džejms, napao je Haverc loptu, ona se odbila do Kantea, ali on veoma loše šutira.

9' - Greška Modrića. Krade loptu Galager, ali nije uspio dodati do Kantea.

8' - Prodor Kvarachelije za Napoli, ali je slabo šutirao na gol Mainjana.

6' - Poigrava se odbrana Reala, ali su se uspjeli izvući.

4' - Slobdan udarac za Napoli na 25 metara od gola. Šutirao je Mario Rui. Bit će korner samo za Napolitance.

1' - Počele su utakmice u Londonu i Napulju.

20:57 - Igrači izlaze na teren na obje utakmice. Slijede himna i bacanje novičića.