Tok utakmice / Inter - Benfika 3:3, Bajern Minhen - Mančester siti 1:1

Inter i Siti polako pečatiraju karte za polufinale

Penal Kimiha. AP

19.4.2023

FT - Gotovo je na obje utakmice. Siti i Inter idu u polufinale.

90+4' - Benfika izjednačava, ali poprilično kasno. Strijelac je Petar Musa. Inter je u polufinalu.

83' - Smanjuje Kimih iz penala. Kasno je za povratak, ali postižu Bavarci počasni pogodak.

81' - Penal za Bajern. Igrao je rukom Akanđi.

85' - Smanjuje Benfika. Benfika postiže drugi gol. Pogađa Antonio Silva poslije slobodnog udarca.

83' - Nema sreće Benfika. Nereš pogađa stativu.

78' - GOLLL! 3:1 za Inter. Gotovo je u Milanu. Hoakin Korea pogađa odlično za neroazure.

76' - Izlazi Edin Džeko iz igre. Ulazi umjesto njega Romelu Lukaku.

70' - Lautaro je loše dao završni pas. Mogao je mnogo bolje asistirati za Džeku, koji bi ostao sam pred golmanom.

65' - Krizne situacije traže slične i mjere. Tuhel je ubacio Manea u igru, ali male su šanse da će im previše pomoći.

65' - Blizu je polufinale za Inter. Di Marko je ubacio loptu sa lijeve strane, Lautaro otvara stopalo i pogađa mrežu.

57' - Bajern je imao odličnu priliku. Siti je krenuo u kontru. Lopta je došla do Halanda, on je izbacio iz kopački Upamekana driblingom i onda zakucao loptu u mrežu Bavaraca.

55' - Odlična akcija Sitija, ali ne koristi to Haland koji je izašao sam ispred Zomera.

53' - Nisu previše aktivni fudbaleri u Minhenu. Borba na sredini terena, ali ništa previše. Odlično se brane igrači Sitija.

53' - Sumnjiva situacija u šesnaestercu Intera. VAR će to pregledati. Startovao je Martinez neoprezno.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Milanu. Počelo je i u Minhenu.

HT - Gotovo je poluvrijeme u Minhenu. 0:0 je rezultat.

45 + 1' - Kakva sada prilika za Bajern, ali se brane na liniji igrači Sitija. Zapaljivo je sada između igrača, koškanje Gundoana i Upamekana na sredini terena.

45' - Žuti karton za Edersona. Golman je iznervirao navijače svojim ponašanjem i krađom vremena. Dvije minute sudijske nadoknade u Minhenu.

44' - Sane ponovo pokušava. Najopasniji je igrač Bavaraca u prvom poluvremenu.

HT - Poluvrijeme na utakmici Inter - Benfika. Rezultat je 1:1.

45' - Minuta sudijske nadoknade u Milanu.

41' - Odlična prilika za Komana, ali Brazilac Ederson opet to brani.

37' -  Haland promašuje sa bijele tačke. Šalje loptu preko gola Norvežanin.

37' - GOLLL!!! Benfika izjednačava. Ništa nije gotovo u Milanu. Strijelac je Aursnes. Spektakularan centaršut.

34' - Penal za Siti. Čeka se VAR da potvrdi. Upamekano je uporan da napravi grešku.

33' - Bez previše prilika na Allianz Areni. Naravno, to i odgovara Sitiju, koji ima tri gola prednosti iz prve utakmice.

33' - Lautaro je faulirao Silvu u šesnaestercu Benfike. Ne bi bilo previše bitno, da iz te akcije nije postignut gol Intera. Ništa od gola, sudija svirao faul.

30' - Dobar pokušaj Grimalda iz slobodnog udarca. Brani to Kamerunac.

25' - Smirila se utakmica u Milanu. Interu odgovara ovaj sporiji ritam. Ipak su oni sa prednošću od 3 gola. U Minhenu se odvija borba na sredini terena. Bavarci će morati krenuti ozbiljnije u napad, ako planiraju napraviti veliki povratak.

21' - Dobar sada pokušaj Sanea iz slobodnog udarca. Budan je Ederson. Bit će korner za Bavarce.

18' - Pokazao je sada sudija crveni Upamekanu, ali ga je poništio jer je Haland bio u ofsajdu. Sreća za tragičara Bajerna iz prve utakmice.

17' - Siti presingom udaljava Bajern od svog gola. Ne dopuštaju Bavarcima ni sekundu da se opuste i krenu prema naprijed.

14' - Vodi Inter! Nikolo Barela - ubica Benfike. Drugi gol omalenog veznjaka protiv Benfike u ovom dvomeču. VAR će pregledati samo da li je bilo igranje rukom u začetku akcije.

Na utakmici u Minhenu, Žoao Kanselo, bivši igrač Sitija, je dobio žuti karton.

10' - Miran početak utakmica.

6' - Lautaro dodaje u prostor za Di Marka, ali je uhvatio saigrača, koji se nalazio u dobroj poziciji, u raskoraku.

4' - Počelo je i u Minhenu. Prvi napad će imati Bajern.

3' - Benfika je imala solidnu priliku iz kornera. Utakmica u Minhenu kasni s početkom.

1' - Počele su utakmice.

20:55 - Igrači su u tunelima. Spremaju se za izlazak na teren. Slijedi intoniranje himne i bacanje novčića pred početak utakmice.

Inter:

Onana, Darmian, Aćerbi, Damfris, Čalhanolu, Brozović, Mihtarijan, Di Marko, Martinez, Džeko

Benfika:

Vlahodimos, Žilberto, Silva, Otamendi, Grimaldo, Luis, Čikinjo, Rafa Silva, Žoao Mario, Aursnes, Ramos

Bajern:

Zomer, Pavar, Upamekano, De Ligt, Kanselo, Kimih, Gorecka, Sane, Musiala, Koman, Čupo-Moting

Mančester siti:

Ederson, Akanđi, Dias, Ake, Stons, Rodri, Bernardo Silva, De Brujne, Gundoan, Griliš, Haland

Večeras su na programu posljednje dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

Inter će na Đuzepe Meaci dočekati Benfiku. Neroazuri su u prvoj utakmici na Stadionu svjetlosti pobijedili rezultatom 0:2, golovima Nikola Barele i Romelu Lukakua.

Mančester siti je u prvoj utakmici protiv minhenskog Bajerna slavio ubjedljivim rezultatom 3:0. Tada su pogađali Rodri, Bernardo Silva i Haland.