Borac pobjedom ostao na sigurnoj distanci od pratilaca

Ključni momenat se vidio u 35. minuti kada je dosuđen upitni penal za domaćine

Borac pobijedio Igman. mondo.ba / Slaven Petković

24.4.2023

Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavio rezultatom 1:0 protiv ekipe Igmana iz Konjica.

Ključni momenat je viđen u 35. minuti kada je Nikola Ninković dobio u najmanju ruku upitan penal. Sudija Dražen Marić je dosudio jedanaesterac za Banjalučane nakon što je to od njega tražio Ninković, vezista Borca, a isti igrač je u 35. minuti i realizovao poklon Marića za vodstvo domaćina.

Do kraja utakmice su se obje ekipe imale nekoliko prilika da postignu gol, ali je rezultat ostao isti.

Borac je ovim poklonom od sudije Marića ostao na sigurnoj distanci od svojih prvih pratilaca.

Ono što je bitnije od bodovnog salda i jedne ekipe u Premijer ligi BiH jesu uporni problem sa suđenjem. Da je u pitanju neka normalnija država možda bismo počeli sa dovođenjem stranih sudija, ali to ne bi odgovaralo pojedincima.