Topnici postali topovsko meso: Šou De Brujnea na Etihadu

Građani se polako približavaju odbrani titule

Siti: Lagano slavili na Etihadu. AP

26.4.2023

Mančester siti je u duelu ekipa koje se bore za titulu prvaka Premijer lige Engleske slavio protiv Arsenala rezultatom 4:1.

Tako su se još približili Arsenalu na tabeli i sigurno je da će biti još bliže odbrani titule.

Kevin De Brujne je otvorio utakmicu golom već u 7. minuti, a u zamijenjenim ulogama asistirao mu je Erling Haland (Haaland).

De Brujne se našao u ulozi asistenta u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. On je poslao loptu iz slobodnog udarca, a na drugoj strani se našao Džon Stons (John Stones).

De Brujne je svoju klasu još jednom pokazao u 54. minuti utakmice. Haland mu je opet asistirao, a on je krasno plasiranim udarcem matirao Remzdejla (Ramsdale) za potop Topnika.

Arsenal je do kraja uspio smanjiti samo golom Holdinga, ali bez gola nije mogao proći Haland koji je svoj postigao u petoj minuti sudijske nadoknade.

Građani su sada na samo dva boda zaostatka iza Arsenala, a uz to još imaju dvije utakmice manje i čini se da su baš blizu odbrane titiule.