Bolonja produbila Juventusovu krizu, Alegri pod sve većim pritiskom

"Stara dama" je sada 3. sa 60 bodova, a za vratom joj dišu Inter, Milan i Roma koji imaju po tri manje

Milik: Spasio Juve poraza. Twitter

30.4.2023

Fudbaleri Juventusa produžili su niz loših rezultata. Remizirali su na gostovanju kod Bolonje (1:1) u 32. kolu Serije A, što je peta uzastopna utakmica u kojoj ne znaju za pobjedu.

Bolonja je povela golom Roberta Orsolinija koji je bio siguran egzekutor najstrožije kazne u 10. minuti. Arkadiuš Milik (Arkadiusz) je imao priliku da uzvrati, ali se obrukao i promašio penal u 31. minuti.

No, Milik je od tragičara izrastao u spasioca "Stare dame", jer je u 61. minuti postigao gol kojim je Juventus izbjegao poraz.

Bod nije zadovoljio navijače Juventusa koji na društvenim mrežama sve više traže otkaz za trenera Masimilijana Alegrija (Massimiliano Allegri).

Juventus je sada 3. sa 60 bodova, a za vratom mu dišu Inter, Milan i Roma koji imaju po tri manje.