Novi kiks Željezničara, Igman nosi bod sa Grbavice

"Plavi" su i gubili, ali su uspjeli izbjeći poraz pogotkom Amoe

Bodul i Hajdarević u borbi za loptu. FK Željezničar

2.5.2023

Željezničar i Igman su podijelili bodove (1:1) u posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige BiH odigranoj na Grbavici.

„Plavi“ su mogli do vodstva u 18. minuti. Sulejman Krpić je proigrao Santosa, ali golman Igmana Aldin Ćeman izlazi kao pobjednik iz duela sa Brazilcem.

Gosti su poveli u 25. minuti kada je nakon sjajnog centaršuta Damira Hrelje mrežu domaćih zatresao Mirsad Ramić. Odličnom napadaču Igmana je ovo 15. gol u Premijer ligi ove sezone.

Željezničar je izjednačio u 52. minuti. Nakon kornera Semira Štilića, šutirao je Irfan Jašarević, Ćeman loše intervenisao, a na odbitak je natrčao Žozef Amoa (Joseph Amoah).

Domaći su nastavili s napadima. Najbolju priliku je propustio Santos u 69. minuti. Gledali smo i dramatičnu završnicu meča, ali nije bilo promjene rezultata.

Ovim remijem Željezničar je sebi otežao borbu za plasman u evropske kvalifikacije.

"Plavi" u narednom kolu dočekuju Velež, dok će Igman na svom terenu odmjeriti snage s Leotarom.