Je li Real oštećen: Bein televizija tvrdi da jeste, oglasio se i Anćeloti

Zbog ove situacije žestoko je prigovarao trener Madriđana

Anćeloti: Lopta je bila vani. Screenshot / AP

10.5.2023

Real Madrid i Mančester siti remizirali su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka (1:1).

Madriđani su vodili od 36. minute golom Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior), a za Siti je strijelac bio Kevin De Brujne (De Bruyne) u 67. minuti.

Ta 67. minuta izazvala je mnogo polemike. Džek Griliš (Jack Grealish) je došao do lopte, dodao do Ilkaju Gindoanu (Ilkay Gundogan) koji je ostavio povratnu De Brujneu, a ovaj je sjajno pogodio.

Međutim, nakon utakmice na društvenim mrežama se pojavio snimak prema kojoj je lopta u akciji prije ove izašla iz igre.

Sudija nije vidio aut, a nekoliko trenutaka kasnije zabio je De Brujne nakon što je Real ponovo izgubio loptu.

BeIN televizija je svojom obradom videa utakmice došao do zaključka da je lopta bila vani pa nije sigurno koliko je ista procjena precizna.

Zasad se čini da je u akciji prije akcije za gol Mančester sitija trebao biti suđen aut jer je lopta bila izvan terena.

Sudijski ekspert Pavel Fernandez je za Radio Marcu pojasnio ovu situaciju.

Fernandez tvrdi da se VAR nije mogao uključiti jer se, kao što smo i naveli, radi o promjeni posjeda.

- VAR to ne može provjeriti jer je faza napada Engleza počela kasnije, nakon što je Kamavinga izgubio loptu - poručio je Fernandez.

Zbog ove situacije žestoko je prigovarao trener Reala Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti), a Italijan je na kraju dobio žuti karton.

- BeIN nam je pokazao da je lopta bila vani. Vidjeli smo. 3D tehnologija... Ali VAR to nije vidio - rekao je Anćeloti.