Murinjo nadmudrio svog učenika, Juventus se spasio u posljednjim sekundama

Sa meča u Torinu - Avaz
Sa utakmica u Torinu i Rimu - Avaz
Bonući: Igra 500. utakmicu za Juventus - Avaz

11.5.2023

Odigrane su prve dvije polufinalne utakmice Evropa lige. Roma je na svom terenu minimalno savladala Bajer Leverkuzen (1:0), dok se Juventus u posljednjim sekundama spasio poraza protiv Sevilje (1:1).

Prvi gol na večerašnjim utakmicama viđen je u 26. minuti kada je Jusuf En Nesiri (Youssef En Nesyri) pogodio za vodstvo Sevilje.

Andalužani su vodili i bili na pragu prve gostujuće pobjede u Evropi ove sezone, a onda je Luka Goti (Luca Gotti) pogodio u posljednjim sekundama meča.

U drugom meču večeri, Roma je golom Edoardo Bovea iz 63. minute savladala Bajer.

Učitelj Žoze Murinjo (Jose Mourinho) je nadmudrio učenika Čabija Alonsa (Xabi) u njihovom prvom trenerskom okršaju.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović nije ulazio u igru. Revanši se igraju naredne sedmice.

TOK UTAKMICA

Juventus - Sevila 1:1 (Goti 96' / En Nesiri 26')

Roma - Bajer Leverkuzen 1:0 (Bove 63')

FT - Kraj u Torinu!

90+6' - Malo glavometa. Danilo je glavom prebacio loptu do Pogbe, Pogba do Gotija, a ovaj šalje loptu u mrežu.

90+6' - GOOOOOOOOOOOL! Juventus se spašava poraza, Goti je strijelac!

90' - Kraj u Rimu, Roma pobijedila sa 1:0!

90' - Šest minuta sudijske nadoknade u Torinu, četiri u Rimu.

85' - Velika šansa za Bajer! Rui Patrisio je bio savladan, ali Kristante spašava.

80' - Zanimljiv podatak. Sevilja nema gostujuću pobjedu na evropskim utakmicama ove sezone, barem ne zasad.

Imaju tri remija i tri poraza, no na putu su da prekinu taj niz.

70' - Alegri je izvršio svih pet izmjena, ali nema promjene rezultata u Torinu. Ušli su Pogba, Milik, Gati, Iling Džunior i Kijesa.

63' - GOOOOOOOOOOL! Roma vodi, Bove je strijelac! Pokupio je odbitak Hradeckog nakon šuta Abrahama.

50' - Roma iz prekida pokušava doći do pogotka, no "Apotekari" imaju lijek za ubačaje iz kornera.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

HT - Poluvrijeme u Torinu i Rimu.

40' - Bez mnogo uzbuđenja u Rimu. Zanimljivo da su jedan nasuprot drugog Murinjo i Čabi Alonso, kojeg je Portugalac vodio u Real Madridu.

Čabi Alonso i Murinjo 2013.. Twitter

34' - Problemi za Sevilju. Zbog povrede je van igre morao Okampos, umjesto njega će Montiel.

30' - VAR je odlučio, nema penala za Romu iako su domaći reklamirali prekršaj kod sudije.

27' - Gol En Nesirija možete pogledati OVDJE.

26' - GOOOOOOOOOOOL! Marokanski napadač En Nesiri donosi vodstvo Sevilji. Bila je ovo sjajna kontra španskog tima, a asistirao je Okampos.

19' - Prilika i za Juventus! Vlahović je bio u izglednoj poziciji, ali nije pogodio.

19' - Šansa za Romu! Ibanjez je šutirao glavom, Hradecki spašava "Apotekare".

15' - Nema golova nakon prvih 13 minuta u Torinu i Rimu.

7' - Šansa za Leverkuzen. Virc je ostao sam na rubu šesnaesterca, dobro je i šutirao, ali lopta ide pored lijeve stative.

4' - Veliki jubilej Leonarda Bonućija. Večeras igra 500. utakmicu za Juventus.

1' - Počele su utakmice!

Poznati su i sastavi:

Juventus: Ščešni, Danilo, Bonući, Aleks Sandro, Kvadrado, Mireti, Lokateli, Rabio, Kostić, Di Marija i Vlahović.

Sevilja: Bono, Akunja, Gudelj, Bade, Navas, Rakitić, Fernando, Hil, Tores, Okamposi En Nesiri.

Sevilja je rekorder po broju titula u ovom takmičenju, ima ih šest.