Ludnica na Koševu, Krpić u nadoknadi spasio Željezničar poraza

Sarajevo prokockalo 2:0

Sa utakmice na Koševu - Avaz
+7

12.5.2023

Sarajevo i Željezničar su remizirali u derbiju 31. kola Premijer lige BiH sa 2:2.

Dugo se čekalo na prave prilike, sve do 36. minute. Žozef Amoa (Joseph Amoah) je nesmotreno izgubio jednu loptu, a u nastavku akcije Sarajevo je povelo preko Dala Varešanovića.

Ni drugo poluvrijeme nije obilovalo prilikama. Činilo se da će nam sarajevski rivali ponuditi samo jedan gol. Potom je Renan Oliveira iskoristio centaršut sa desne strane i glavom pogodio u 76. minuti utakmice.

No, Željezničar se nije predavao. Tri minute kasnije Irfan Jašarević smanjuje zaostatak svog tima, nakon što je pokupio jedan odbitak.

Željezničar je silovito napao u finišu meča. Propustili su "Plavi" nekoliko dobrih prilika, a onda je stigla nagrada.

U posljednjim sekundama meča rezervista Sulejman Krpić je pogodio za veliki bod.

Zanimljivo da je ova utakmica završena identično kao prvi okršaj ova dva rivala. Sarajevo je ponovo prokockalo prednost od 2:0.

Bordo tim je ostao treći sa 49 osvojenim bodom, a Željezničar je mjesto ispod sa dva bodova manje.

Ovo je bio 149. sarajevski derbi, a 59. remi. Željezničar je ostao na 46 trijumfa, dok je Sarajevo na dvije pobjede manje.