BUNDESLIGA

Nevjerovatna drama: Borusija prosula titulu u posljednjem kolu, Bajern ponovo prvak Njemačke

Bavarcima rekordni 33. naslov prvaka

Bavarci ipak šampioni. Bild.de

27.5.2023

Fudbaleri Bajerna došli su do nove titule Bundeslige i tako nastavili nevjerovatnu dominaciju u njemačkom fudbalu.

Do titule su došli na najdramatičniji mogući način. Bavarci su u posljednje kolo ušli sa dva boda zaostatka u odnosu na prvoplasiranu Borusiju Dortmund, ali su iskoristili kiks „Milionera“ protiv Majnca (2:2), te pobjedom protiv Kelna (2:1) došli do rekordne 33. titule u historiji, a 11. zaredom.

Prava drama viđena je u završnici. Bajern je poveo u 8. minuti preko Kingslija Komana (Kingley Coman). Keln se vratio u 81. minuti nakon što je Dejan Ljubičić realizovao najstrožiju kaznu.

Leroj Sane (Leroy) je propustio sjajnu priliku u 89. minuti, ali je na scenu stupio rezervista Džamal Musijala (Jamal) koji je postigao odličan gol minut poslije.

Musijala je ušao u igru samo četiri minute prije pogotka vrijednog titule prvaka.

Majnc je poveo u 15. minuti preko Hankea Olsen u 15. minuti. Sebastijan Ale (Haller) je mogao izjednačiti, ali nije iskoristio penal četiri minute kasnije.

A onda je stigla kazna. Karim Onisivo (Onisiwo) je u 24. uduplao prednost Majnca.

Rafael Gerero (Raphael Guerreiro) dao gol za "Milionere" u igru u 69. minuti. Niklas Zile (Sule) je u sudijskoj nadoknadi donio izjednačenje, ali nije bilo više vremena za Borusiju.

Borusija je na kraju ostala bez titule zbog lošije gol razlike.