Tok utakmica / Posljednje kolo Premijer lige BiH

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakica posljednjeg kola Premijer lige BiH.

Današnjim susretima spušta se zavjesa na još jednu zanimljivu sezonu u elitnom rangu bh. fudbala.

Čekamo posljednjeg putnika u evropske kvalifikacije, kao i one koji će naredne sezone igrati u drugoj ligi.

Utakmice 33. kola:

Sloboda - Željezničar 1:2 (Jusić 87' / Santos 7', 51')

Leotar - Široki Brijeg 2:1 (Čavić 48', Sipovac 85' / Bagarić 7')

Posušje - Velež 2:1 (Dadić 18', Boban 90+ / Anđušić 6')

Sarajevo - Igman 2:4 (Vrančić 1' Mulalić 27'/ Ramić 10', 39', Hebibović 14', Denković 67')

Sloga - Borac 1:1 (Krstovski 45' Lalić 55' /Lukić 9')

Tuzla City - Zrinjski 3:0 (Kuzmanović 20', Hadžić 64', Pantelić 69')

FT - Kraj utakmica!

90+' - Posušje dolazi do preokreta i pobjede golom iz penala. Boban je strijelac.

90' - Sama završnica na Tušnju.

87' - GOL! Sloboda smanjuje na Tušnju! Jusić je iskoristio gužvu u šesnaestercu i matirao Muftića.

86' - Navijači Željezničara izlaze sa stadiona Tušanj, domaći skandirali "Mirza Raščić" - ime ubijenog navijača "Plavih".

85' - GOL! Leotar preokrenuo protiv Širokog Brijega, Sipovac je strijelac.

72' - Muftić danas sjajan na golu Željezničara, zabilježio je pet intervencija.

69' - GOL! Tuzla City dolazi do trećeg gola. Mrežu "Plemića" sada je zatresao Pantelić.

68' - Pogled na trenutnu tabelu.

Tabela s trenutnim rezultatima. Screenshot

67' - Novi gol na Koševu! Igman sada vodi sa 4:2! Denković je pogodio nakon asistencije Hebibovića.

64' - Tuzla Siti sada vodi sa 2:0 protiv Zrinjskog! Hadžić je pogodio nakon centaršuta Pantelića.

55' - Sloga preokrenula protiv Borca, strijelac je Lalić!

51' - GOL! Željezničar udvostručio prednost protiv Slobode, ponovo je strijelac Santos. Asistenciju je upisao Semir Štilić!

48' - Prvi gol u drugom poluvremenu, Leotar izjednačio preko Čavića!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na svim utakmicama.

HT - Poluvrijeme na utakmicama posljednjeg kola.

45' - GOL! Sloga preko Krstovskog poravnala protiv Borca.

39' - GOL! Nevjerovatni Mirsad Ramić postiže drugi gol danas, a ukupno 19. ove sezone. Igman ponovo vodi protiv Sarajeva!

35' - Loša vijest za Bašića. Zbog povrede je van igre morao Amoah. Umjesto njega na terenu je Dženis Beganović.

28' - Bacimo pogled na tabelu: Željezničar trenutno ide u Evropu, Sloboda i Leotar u niži rang.

Trenutni izgled tabele. Screenshot

27' - Novi gol na Koševu, Bordo tim izjednačio! Sjajan gol mladog Mulalića!

20' - Više nema utakmica bez gola. Tuzla City vodi protiv Zrinjskog!

20' - Gol! Posušje izjednačilo protiv Veleža!

19' - Nova šansa za Tuzlake. Jusić nije bio precizan i lopta ide pored gola.

18' - Sjajna prilika za Slobodu! Vranješ je dobro šutirao, ali odlično interveniše Muftić.

14' - Novi gol na Koševu! Igman preokrenuo protiv Sarajeva golom Hebibovića!

10' - Gol! Igman izjednačio na Koševu protiv Sarajeva! Sjajni Ramić dolazi do 18. pogotka u ligi ove sezone

9' - Nova promjena rezultata. Borac vodi protiv Sloge! Lukić je strijelac.

7' - Gol na Tušnju! Santos dovodi Željezničar u vodstvo, sjajno je lobovao Bukvića!

6' - Velež poveo na Mokrom Docu preko Anđušića, Široki na Policama.

1' - Prvi gol na današnjim utakmicama! Mario Vrančić dovodi Sarajevo u vodstvo!

1' - Počele su utakmice!

Sa zagrijavanja igrača Slobode. A. Bešić

Poznati su sastavi za sve utakmice:

Sloboda - Željezničar

Sloboda: Bukvić, Jusić, Osmanković, Mehmedović, Kurtalić, H.Beganović, Vranješ, Kapetanović, Bekić, Osmić, Delić.

Željezničar: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Hodžić, Drljo, Štilić, Amoah, Santos i Krpić.

Leotar - Široki Brijeg

Leotar: Puletić, Milović, Uzelac, Čubrilo, Milić, Handžić, Aćimović, Đajić, Tahrić, Cmiljanović i Čavić.

Široki: Josipović, Barišić, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira.

Posušje - Velež

Posušje: Kukić, Maglica, Brković, Milanović, Krišto, Rozić, Begić, Lučić, Horić, Dadić, Boban.

Velež: Hadžikić, Anđušić, Mućaj, Šikalo, Gosto, Sijamija, Halilović, Leai, Karamarko, Đuliman, Vols.

Sarajevo - Igman

Sarajevo: Šahinović, Jelić Balta, Mulalić, Vrančić, Oliveira, Kjeremeh, Šerbečić, Čirjak, Avramovski, Aničić, Ziljkić.

Igman: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Denković, Mahmić, Ramić.

Sloga - Borac

Sloga: Trako, Dadić, Nikolić, Zajić, Krstovski, Starčević, Ristić, Baštić, Milanović, Mihajlović, Kulenović.

Borac: Pavlović, Cvijanović, Vojnović, Račić, Blagaić, Milojević, Popara, Šušić, Dojčinović, Marčetić.

Tuzla City - Zrinjski

Tuzla City: Barcola, Šukilović, Nukić, Hadžić, Kuzmanović, Pantelić, Subašić, Karić, Mehidić, Pantelić, Nikitin.

Zrinjski: Soldo, Jukić, Mandić, Imajlgeci, Malekinušić, Prskalo, Bekić, Sučić, Memija, Vukotić, Senić.