SVJETSKO PRVENSTVO U20

Kontroverzno slavlje Nigerijaca nakon velike pobjede: Očekuje se kazna FIFA-e

Senzacionalna pobjeda afričke reprezentacije pala je u zaborav nakon proslave dvojice članova ovog tima

Kontroverzno slavlje Nigerijaca. Screenshot

1.6.2023

Fudbaleri Nigerije su u osmini finala Svjetskog prvenstva za igrače do 20 godina slavili protiv Argentine rezultatom 2:0. Ipak, ono što su mnogi zapazili više od senzacionalne pobjede jeste proslava velikog uspjeha.

Organizator prvenstva, Argentina, poražena je golovima Ibrahima Muhammada iz 61. minute i Rilvanua Sarkija (Rilwanu) iz prve minute sudijske nadoknade.

Nakon utakmice je krenulo veliko slavlje, a jedan dio fudbalera je otišao pred navijače domaće ekipe na stadionu San Huanu. Oni su odlučili provocirati navijače „Gaučosa“, a posebno skandalozne proslave su bile dvojice rezervnih fudbalera koji su svoju pobjedu proslavili pred kamerama.

Oni su stali ispred kamere i rukama su gestikulirali klanje uz povike „Ubili smo ih“.

Prema informacijama iz Argentine, FIFA će najvjerovatnije kazniti dvojicu fudbalera i oni neće moći da nastupe u četvrtfinalu. Nigerija će u tom dijelu takmičenja igrati protiv boljeg iz duela Ekvador – Južna Koreja.