Engleska na Old Trafordu razmontirala Sjevernu Makedoniju: Saka zabilježio het-trik

Engleska je poslije četiri kola i dalje maksimalna u ovom ciklusu kvalifikacija

Engleska: Ubjedljivi protiv Sjeverne Makedonije. AP

19.6.2023

Fudbalska reprezentacija Engleske je na Old Trafordu dočekala Sjevernu Makedoniju i upisala ubjedljivu pobjedu. Rezultat na kraju utakmice je glasio 7:0.

"Gordi Albion" je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, pošto su golovima Herija Kejna (Harry Kane) u 29., Bukaja Sake (Bukayo) iz 38. i Markusa Rašforda (Marcus Rashford) iz 45. minute imali prednost od tri gola.

Oni se na tome nisu zaustavili, a posebno je dobru utakmicu imala zvijezda Arsenala Bukajo Saka.

Mladi Englez je uspio za samo šest minuta drugog poluvremena postići još dva gola i tako kompletirati svoj het-trik. U drugom poluvremenu upisali su se još Kalvin Filips (Phillips) u 64. i kapiten Heri Kejn, sa svojim drugim golom, u 73. minuti.

Reprezentacija Engleske je poslije četiri odigrane utakmice maksimalna, uz gol razliku 15:1. Iza nje se nalaze Ukrajina sa 6 bodova iz tri utakmice, Italija sa 3 iz dvije, Sjeverna Makedonija sa 3 iz tri utakmice, te posljednjeplasirana Malta sa 0 bodova iz četiri utakmice.